אוכל לכלבים

אוכל לכלבים

הכלב נחשב לידידו הטוב של האדם וככזה, אנשים רבים נוהגים לשתף עימם אוכל של בני אדם, דבר שלא מומלץ בכלל עבורם מבחינה בריאותית.

הדבר הנכון לעשות הוא לרכוש עבורם אוכל לכלבים. על מזונות שונים לכלבים נדבר בכתבה הבאה.

 

התאמת אוכל לכלבים על פי סוג הכלב

בעולם קיימים כלבים מסוגים שונים. חלקם גדולים יותר, חלקם קטנים יותר ומאפייניהם הפיזיים משפיעים גם על סוג האוכל שמתאים עבורם.

כלבים צעירים לדוגמא זקוקים לאוכל לכלבים יותר עדין בהרכב שלו ולכן תהיה עדיפות להתאים להם מזון שההרכב שלו כזה.

אוכל מומלץ לכלבים הוא למעשה אוכל שמותאם לסוג הכלב, גילו והמאפיינים הפיזיולוגיים שלו ויש כיום מספיק היצע בחנויות שמותאם בדיוק לסוג הכלב. 

 

אלו סוגים של אוכל לכלבים נמכרים בחנויות?

חנויות שמתמחות בחיות בכלל ובכלבים בפרט מביאים מגוון רחב של מזונות עבור כלבים הנקראים בונזו. כמו שאמרנו יש בונזו מסוגים שונים ובהרכבים שונים.

תוכלו למצוא בונזו שההרכב שלו הוא בשר בקר, בונזו שההרכב הוא דגים ועוד סוגים מגוונים שאליהם מתווספים ויטמינים שחשובים לגדילה שלהם.

נכון, גם במזון של בני האדם יש ויטמינים טובים, אך האדם שמטפל בכלב לא תמיד יודע לייצר את ההרכב האופטימלי בשבילו. באוכל לכלבים שמותאם לסוג הכלב יש את כל המרכיבים שנכונים לו. 

 

איך תדעו להתאים אוכל לכלבים?

הדרך הנכונה להתאים את האוכל לכלב, היא להתייעץ עם מומחים, כך לדוגמא, בחי בר חנות לחיות ברחובות, ניתן להתייעץ עם מוכרי החנות שמכירים היטב את המזונות השונים, הם יוכלו להמליץ על אוכל שמותאם לכלב.

חשוב לא לקחת סיכון בנושא זה ולהתאים בצורה נכונה על מנת לא ליצור לכלב מצב רפואי מסוכן, יש לכך חשיבות גדולה ואין להקל ראש בנושא.

 

אוכל לכלבים – ממתקים

רבים לא שמעו על הנושא של ממתקים עבור כלבים, אך דבר זה בהחלט קיים. ניתן לקנות ממתקים לכלבים בהרכב משובח של סוגי בשר מגוונים שמתאימים לסוג הכלב.

זהו אינו המזון הרגיל, אך ההרכב שלו הוא כזה שלא יזיק לו ודווקא יהיה חיוני. בממתקים אלו משתמשים לפעמים לצורכי אילוף כפרס על התנהגות טובה או ראויה שהכלב עשה.

לסיכום, אנשים רבים מגדלים כלבים בביתם, אך לא תמיד יודעים מה נכון להם מבחינת מזון. חשוב להבין כי אוכל לכלבים הוא נושא חשוב מאין כמוהו להתפתחות התקינה של הכלב.

אוכל לכלבים שמותאם עבורם בחנות החיות, יהיה הדבר הנכון ביותר עבורם. כיום יש מגוון מאכלים בטעמים שונים וניתן להתייעץ עם המוכר בחנות על סוג האוכל לפי סוג הכלב.

כלב שיאכל מאכלי אדם עלול לפתח תולעי מעיים ועוד מחלות שלא טובות לגופו ועלולות חלילה לגרום למותו, לכן חשוב לקחת את הנושא הזה ברצינות יתרה ולהתייעץ עם מי שמבין. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי יעניין אותך לקרוא גם